Kathryn Croft, Nie ten mąż

środa, 16 marca 2022

 Tytuł oryginału: The Other Husband

Data wydania: 27 października 2021 r.

Wydawnictwo: Słowne

Tłumacz: Ewa Kleszcz


Skąd mamy wiedzieć, do czego jesteśmy zdolni, dopóki nie zostaniemy doprowadzeni do ostateczności?


Ta pokręcona opowieść o toksycznych przyjaźniach, związkach, kłamstwach, oszustwach, konsekwencjach, zdradach i tajemnicach jest napisana z naprzemiennych perspektyw dwóch powiązanych z nimi kobiet. Abby, która jest żoną Roba i Sienny, która jest żoną Grega. Żadna z par nie ma dzieci, ale Greg ma nastoletniego syna Jacksona z poprzedniego małżeństwa z Holly. Abby i Sienna spotkały się na zajęciach pilatesu, które bez wiedzy obu kobiet zostały odwołane, więc poszły na kawę i od tego momentu nawiązały bliską przyjaźń. Po tym, jak ich mężowie się poznali i zaprzyjaźnili, obie pary zaczęły się regularnie spotykać. 

I wszystko szło dobrze aż do pewnej letniej nocy, kiedy po dyskusji o telewizyjnych reality show, Sienna niewinnie (lub nie tak niewinnie) zasugerowała, aby urozmaicić sobie życie poprzez zamianę partnerów na noc. Nie chodziło o seks, pary miały tylko pomieszkać przez jedną noc z drugą połówką przyjaciela. Ta noc na zawsze zmieniła ich życie, zmieniła się postawa niektórych postaci, pojawiły się podejrzenia i nieporozumienia rozprzestrzeniając się po całej grupie, a potem ... Greg w tajemniczy sposób zniknął.

Ale to naturalne, że gdy ktoś umiera, skupiamy się wyłącznie na jego dobrych cechach. Ludzie rozpaczliwie się tego trzymają, niezależnie od prawdy.

Spośród czterech głównych bohaterów, jedynym, któremu trochę współczułam, był Rob, chociaż czasami nie pomagał sobie i trudno było mi się tym przejmować, kiedy ich życie wokół nich zaczęło się rozpadać.. Moja najmniej ulubiona postać przez zdecydowaną większość książki była Sienna, chociaż zmieniłam nieco moje uczucia do niej, zanim historia się skończyła. Czytelnik wiedział od początku opowieści, że w związkach obu par pojawiły się problemy jeszcze przed nocą, która na zawsze zmieniła ich życie. Ale co wydarzyło się tamtej nocy? Gdzie był Greg? Czy podejrzenia Sienny co do Abby były słuszne, czy prawda była jeszcze bardziej mroczna i szokująca?

Uwielbiam thrillery psychologiczne Kathryn Croft, zawsze są świetnie napisane, a Nie ten mąż nie jest wyjątkiem. Historia jest misternie nakreślona, ​​utrzymuje czytelnika w niewiedzy i ma więcej zwrotów akcji niż kolejka górska. Podsumowując to wciągająca i porywająca lektura, która zostanie jedną z moich ulubionych ksiażek.  Bardzo, bardzo gorąco polecam!

Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Słowne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz