Caz Frear, Z zimnym sercem

piątek, 4 września 2020

 


Tytuł oryginału: Stone Cold Heart
Data premiery: 12 sierpnia 2020 r.
Cykl: Cat Kinsella (2)
Seria: Thriller Psychologiczny
Wydawnictwo: Czarna Owca


Caz Frear kolejny raz przedstawia bystrą postać Cat, która po krótkim epizodzie w biurze burmistrza wraca do łask londyńskiej Policji Metropolitalnej oraz jej partnera Luigiego Parnella. Detektywi zostają przydzieleni do sprawy zamordowanej Australijki Naomi Lockhart. Wezwano ich na miejsce morderstwa w starej części Londynu, Coronation Gardens. Kieran Drake wszedł i znalazł swoją współlokatorkę, Naomi Lockhart, krwawiącą na podłodze jej sypialni.

Gdy Kinsella i Parnell rozpoczną dochodzenie, będą mieli do uporządkowania szereg rzeczy, które mogą mieć związek z morderstwem Naomi, a może nie. Będąc nową w mieście, Naomi skłaniała się ku gromadzie nowych przyjaciół. Nie miała stałej paczki ale raczej epizodyczne znajomości, które pojawiają się i znikają z życia. Czy mogła komuś zaleźć za skórę? A może - jak sugerują doniesienia - była związana z lokalnym Casanovą, Josephem, który zarządza lokalną kawiarnią The Grindhouse? 
Kosztowni adwokaci dzielą się na dwie kompletnie różne kategorie. Pierwsza to Pokazowe Kucyki, które uprawiają swój zawód, posługując się patosem, przechwałkami i absolutnym podstępem. Druga to Wyluzowani Pewniacy, którzy odnoszą sukces wyłącznie dzięki odrobinie pewności siebie i pogodnemu usposobieniu. 
Frear dodaje również osobisty wątek, w którym pojawia się nowy ukochany Cat, Aiden, znany z poprzedniej części brat Maryanny Doyle. Oboje mają historie, które nie zostały jeszcze w pełni ujawnione. A Cat ma problemy z ojcem, który wydaje się być zamieszany w podejrzane interesy.

Podobał mi się żartobliwy dialog między Cat i Luigim wraz z głęboko interesującymi warstwami tej historii. Caz Frear pisze z inteligencją. Zna swoje rzemiosło i utrzymuje go w szybkim tempie. Nie ma tu martwych stref. Nie mogę się doczekać kolejnej części z duetem Kinsella i Parnell.

Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Czarna Owca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz