C.J. Tudor | Spojrzenie w mrok. Jedenaście odcieni makabry

piątek, 2 lutego 2024

 

Tytuł oryginału: A Sliver of Darkness

Język oryginału: Angielski

Data wydania: 25 października 2023 r.

Przekład: Tomasz Wyżyński


Skrzypienie desek podłogi, dreszcz przebiegający po plecach, poczucie, że ktoś skrada się za plecami... Przygotujcie się na chwile grozy.

Grupa ludzi, którzy dokonują przerażających odkryć na bezludnej wyspie. Bezlitosna morderczyni zaprzyjaźniająca się z niezwykłą dziewczynką w centrum handlowym przy autostradzie. Tajemnicze wiejskie drogi w świecie, w którym zapadł wieczny mrok. Blok mieszkalny, gdzie żyją potworne istoty. Pozbawiony skrupułów pośrednik handlu nieruchomościami, który próbuje sfinalizować transakcję i ponosi apokaliptyczne fiasko.


Jest to zbiór opowiadań C.J. Tudor, począwszy od kilku apokaliptycznych scenariuszy, po spotkania z przerażającymi potworami i tajemniczymi stworzeniami, a także pokręcone postacie, które nie są do końca tym, czym się na pierwszy rzut oka wydają. 

Zwykle trzymam się z daleka od zbiorów opowiadań i mimo że bardzo lubię twórczość autorki trochę się wahałam, czy sięgnąć po tę książkę. Miłą niespodzianką był jednak wgląd w kulisy powstawania tych opowiadań, możliwość poznania okoliczności, które doprowadziły do napisania i wydania tego zbioru.

Szczerze mówiąc, czytanie tych historii przeniosło mnie z powrotem do początków czytania thrillerów i zapragnęłam sięgnąć po Króla Grozy, który je w moim życiu zapoczątkował. W niektórych z tych opowiadań jest także odrobina humoru i bardzo podobały mi się zwroty akcji na końcu każdej historii. Do  zapadających w pamięć historii zalicza się ukłon Tudora w stronę wujka Steve’a „Runaway Blues” i nieco złośliwa opowieść o zamknięciu nieruchomości „Zakończenie”. 

Szczerze polecam, choć ostrzegam, że nie jest to najlepsza opcja na początek znajomości z autorką.


Współpraca z wydawnictwem Czarna Owca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz