Kerry Fisher, Kobieta, którą byłam

sobota, 26 lutego 2022

 Tytuł oryginału: The Woman I Was Before

Data wydania: 23 lutego 2022 r.

Wydawnictwo: Literacki

Tłumacz: Agnieszka Sobolewska


Kerry Fisher utkała fascynującą opowieść z wątkami tajemnic i kłamstw. Dosłownie dała mi miejsce w pierwszym rzędzie, gdy dramat zaczyna się rozgrywać na Parkview Road. Piękne nowe domy, wspaniali ludzie, ale co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami? Czy w dzisiejszym świecie, w którym tak wiele udostępnia się w mediach społecznościowych, czyjeś życie jest tak dobre, jak wygląda na Instagramie lub Facebooku?

Bohaterkami tej powieści są trzy kobiety, które z różnych powodów niedawno przeprowadziły się na Parkview Road. Kate i jej córka Daisy uciekają przed czymś strasznym, ale co to jest? Gisela prowadzi całkiem czarujące życie, ale czy wszystko złoto, co się świeci? Sally w nowym małżeństwie przeżywa miłość ogromną jak nigdy dotąd, ale jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią? Każda ma sekrety, rzeczy, którymi nie chce się dzielić ze światem, ale co się stanie, gdy te sekrety zostaną ujawnione?

Historia opowiedziana jest z perspektywy wszystkich trzech kobiet - Kate, Gisele i Sally. Poczułam się tak, jakby wszystkie trzy postacie tych kobiet były wyjątkowo dobrze narysowane i myślę, że każdy odnajdzie się w roli przynajmniej jednej z nich. Ja w każdej widziałam trochę siebie. Miałam tyle współczucia dla tych kobiet, gdy obserwowałam, jak ich życie się poplątało, gdy tajemnice i kłamstwa zostały ujawnione. Historia ucieczki Kate i jej córki w dalszym ciągu nie jest dla mnie do końca zrozumiała, ale ostatecznie przecież to nie thriller. 

Jak wiecie raczej nie jestem specjalistką od literatury pięknej, królują u mnie cięższe tematy, ale zdarza mi się sięgnąć po powieści obyczajowe, zwłaszcza, gdy - jak w tym przypadku - mam miłe doświadczenia z twórczością autorki. Kerry Fisher jest mi bardzo dobrze znana, nie przegapiłam żadnej jej książki odkąd zaczęły się pojawiać w Polsce. Tę wzięłam w ciemno i był to strzał w dziesiątkę dlatego Wam z czystym sumieniem mogę ją polecić. 


Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Literackiemu.

1 komentarz:

  1. Some games enable the free spins bonus to "retrigger", which provides additional spins on top of these already awarded. There isn't any theoretical limit to the number of free spins obtainable. 토토사이트 Some games may have other features that can additionally trigger over the course of free spins. Denominations can range from 1 cent ("penny slots") all the best way|the means in which} a lot as} $100.00 or extra per credit. The latter are typically generally known as|often known as} "high limit" machines, and machines configured to allow for such wagers are sometimes situated in devoted areas .

    OdpowiedzUsuń