Walentina Nazarowa, Ukryty Utwór

piątek, 26 lipca 2019
A czy Ty wiesz wszystko o swojej siostrze?

Tytuł oryginału: Hidden Track
Data premiery: 10 lipca 2019r.
Wydawnictwo: Sonia Draga

Ukryty utwór to thriller z muzyką w tle, a więc coś, czego nigdy wcześniej nie czytałam. Nie mogłam się zatem doczekać by przeczytać coś zupełnie dla mnie świeżego. Jak się jednak okazało powieść Walentiny Nazarowej ma niewiele wspólnego z thrillerem a jeszcze mniej z muzyką. 

Akcja - choć ciężko to tak nazwać - dzieje się w formie wiadomości, które główna bohaterka Nika wymienia ze swoją starszą siostrą Żenią. Dziewczyna jakiś czas temu opuściła rodzinny Sankt Petersburg i wyjechała do Anglii i odtąd utrzymuje z siostrą jedynie kontakt mailowy. Dopóki Żenia nie wyjeżdża na festiwal muzyczny w Glastonbury i znika bez śladu. Kolejne rozdziały więc to monologi Niki, wiadomości, w których opowiada jej o życiu bez niej, o poszukiwaniach i śledztwie w sprawie jej zaginięcia. 
Jak opisujesz muzykę? Dla mnie to nie tylko nuty i dźwięki, które słyszę, ale również emocje.
I tu dochodzimy do muzyki. Uważam, że należy o tym wspomnieć w związku z tym, że jest ona wymieniona jako istotna część treści, a tymczasem o ile w Morderczym Wyścigu było zdecydowanie za dużo kolarstwa, a za mało thrillera to tutaj muzyki nie było właściwie w ogóle. Pojawiała się ona w formie "właśnie słucham My Chemical Romance" albo jako tytuł maila. I tyle. Więc jeśli liczycie na morderczego wirtuoza lub coś w tym stylu to niestety się przeliczycie.


Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Sonia Draga.

1 komentarz:

  1. Uważam, że masz jednego z najbardziej rozpoznawalnych pod względem zdjęć , bloga literackiego w blogosferze, jednak popracuj jeszcze nad rozdzielczością. Bo zdjęcia z prawej strony są rozpikselowane.

    Czytanka Na Dobranoc

    OdpowiedzUsuń