J.D. Barker | Piąta Ofiara

piątek, 2 lutego 2024

 

Tytuł oryginału: The Fifth to Die

Cykl: Sam Porter t. II

Język oryginału: Angielski

Data wydania: 25 października 2023 r.

Przekład: Agata Ostrowska


Chicago. Jedna z najsurowszych zim od wielu lat. Pod powierzchnią skutego lodem jeziora znaleziono ciało nastolatki Elli Reynolds. Nikt nie wie, jak to możliwe – dziewczyna zniknęła przed trzema tygodniami, podczas gdy jezioro zamarzło kilka miesięcy wcześniej. Co więcej, Ella ma na sobie ubrania, w których ostatnio widziano inną poszukiwaną nastolatkę. Ale jej zaginięcie zgłoszono dwa dni temu…

Nie można bawić się w Boga, nie za­da­jąc się przy tym z sza­ta­nem.

Detektyw Porter i jego zespół, wycofani przez federalnych z polowania na Ansona Bishopa, zabójcę Czwartej Małpy, zostają przydzieleni do sprawy Elli Reynolds i próbują znaleźć odpowiedź na pytanie -  jak dziewczyna dostała się pod wodę? Laguna zamarzła kilka miesięcy wcześniej. Jakby tego było mało - miała na sobie ubrania dziewczyny, która zaginęła przed dwoma dniami.  

Porter, mający obsesję na punkcie złapania Bishopa, podąża za pojedynczą ziarnistą fotografią z Chicago na ulice Nowego Orleanu i wpada w świat ciemniejszy, niż mógł sobie wyobrazić, gdzie szybko zdaje sobie sprawę, że jedyne miejsce bardziej przerażające niż umysł seryjnego mordercy to umysł matki, od której pochodzi.

Kojarzycie finałowe odcinki sezonów kultowych seriali? Wiecie, takie, gdzie na przykład słychać strzał z pomieszczenia, w którym znajduje się przynajmniej jeden z głównych bohaterów i dopiero w kolejnym sezonie dowiecie się co się stało? Tak właśnie wygląda lektura Piątej Ofiary. Nie spodziewajcie się żadnego rozwiązania, żadnych odpowiedzi, bo ich nie dostaniecie. I to jest cudowne!


Współpraca z wydawnictwem Czarna Owca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz