Caz Frear, Słodkie Kłamstwa

niedziela, 2 sierpnia 2020

Jedyna prawda to kłamstwo

Tytuł oryginału: Sweet Little Liars
Data premiery: 17 października 2018 r. 
Cykl: Cat Kinsela (1)
Wydawnictwo: Czarna Owca 

W 1998 roku w niewielkiej irlandzkiej miejscowości zaginęła szesnastoletnia Maryanne Doyle. Główna bohaterka tej książki Cat Kinsela, funkcjonariusz policji metropolitalnej była w owym czasie na urlopie u babci w tej miejscowości i dobrze wie kim jest Maryanne Doyle, dziewczyna o niezbyt dobrej opinii i rzeszy młodszych fanek, które chciały być takie jak ona. Kinsela wie także o grzeszkach swojego ojca, jak i o tym, że skłamał policji mówiąc że zna Maryanne tylko z widzenia. 

Teraz, w centrum Londynu policja odnajduje zwłoki trzydziestoparoletniej kobiety, Alice Lapaine mieszkającej wraz z mężem na wsi. Mąż jest zaskoczony faktem, że Alice przebywała w Londynie bo według jego zeznań nigdy nie chciała tam jeździć. Cat próbując odkryć co Alice robiła w Londynie skoro z mężem nigdy nie chciała tam jechać odkrywa, że tragicznym zbiegiem okoliczności do miasta wrócił również jej ojciec, który prowadzi bar w okolicy, w której zginęła Alice. Ale czy to na pewno zbieg okoliczności?

Wady to ma samochód. Ludzie podejmują błędne decyzje. 

Cat oprócz dochodzenia musi uporać się także z własnymi demonami, podejrzeniami skierowanymi w kierunku ojca. Jak sama przyznaje, to głównie przez niego poszła do policji najpewniej by odkryć jego tajemnice i fakt czy miał on związek z wydarzeniami z 1998 roku.
Muszę przyznać, że początkowo, a nawet trochę dłużej lektura mnie nudziła. Spodziewałam się że najzwyczajniej w świecie winnym okaże się ojciec Kinseli i po temacie. Tu niestety Wam zaspojleruję ale w dobrej wierze - od momentu ustalenia powiązania między Maryanne a Alice, które de facto istnieje lektura nabrała bardzo ciekawego biegu, a wtedy już było co raz lepiej. Zatem jeśli nie mieliście jeszcze okazji czytać Słodkich Kłamstw to naprawdę polecam po nie sięgnąć, przymknąć oko na nieco niezdarny początek i dotrzeć do zaskakującego końca. 

Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Czarna Owca. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz