A. J. Finn, KOBIETA W OKNIE

wtorek, 20 lutego 2018

Anna Fox straciła wszystko. Kiedyś miała rodzinę, świetną pracę i szczęśliwe życie - dziś jest zdziwaczałą kobietą z sąsiedztwa, która nie wychodzi z domu i dźwiga ogromny bagaż emocjonalny.

Autor bardzo fajnie owinął tajemnicą historię Anny, dzięki czemu przez większą część książki tak naprawdę nie wiedziałam, co się takiego wydarzyło, że straciła męża i córkę.
Nie ukrywam - podejrzewałam, że popełniła jakiś błąd w pracy przez nadużywanie alkoholu i dlatego Ed i Olivia wyjechali. Autorowi jednak udało się mnie zaskoczyć, co jak na debiut jest naprawdę wielkim sukcesem. 😉

Ponieważ nasza bohaterka cierpi na agorafobię i nie wychodzi z domu, jedną z jej rozrywek tuż obok doradztwa na portalu dla "skołowanych", gry w szachy przez internet czy maratonów filmowych, jest podglądanie sąsiadów. Wie wszystko o wszystkich, zna ich upodobania i sekrety. Pewnego dnia na osiedle wprowadza się nowa rodzina, która od razu staje się nowym punktem zainteresowania Anny - Russellowie.

Zmuszona wyjść za próg domu, poznaje swoją nową sąsiadkę - Jane Russell. Kobieta wydaje się być bardzo sympatyczna i spędza z Anną dużo czasu opowiadając o swojej rodzinie, później odwiedza ją również syn Jane - Ethan. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pewnego dnia Anna widzi coś, czego nie powinna widzieć. Coś, co diametralnie zmienia życie naszej bohaterki, a także sprawia, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Na domiar złego jest z tym wszystkim kompletnie sama, no bo kto uwierzy wariatce na psychotropach?

Świetny i trzymający w napięciu thriller, w którym aż roi się od zaskakujących zwrotów akcji, a portrety psychologiczne bohaterów to istny majstersztyk 👌🏻

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz