Lisa Grey, Bez Powrotu

środa, 5 stycznia 2022Tytuł oryginału: Dark Highway

Data wydania: 15 września 2021 r.

Seria: Jessica Shaw

Tłumacz: Marta Komorowska


Bez Powrotu to trzecia część serii o Jessice Shaw, której akcja toczy się w Los Angeles w Kalifornii. Jessica specjalizuje się w sprawach dotyczących zaginionych osób i obecnie wyrabia godziny w celu uzyskania licencji kalifornijskiego detektywa, pracując dla firmy MAC Investigations Matta Connora. Historia zaczyna się, gdy Nick, Junior, Zee i Dusty jadą autostradą w Cutlass Zee z martwą kobietą w bagażniku. Zatrzymują się, a Dusty nakazuje swoim przerażonym znajomym wykopać grób i pochować ciało. Tymczasem Jessica i Matt spotykają się z nową, zamożną klientką, Renee Simmonds, matką zaginionej od dwóch miesięcy dwudziestoczteroletniej artystki weneckiej Laurie Simmonds. Renee informuje ich, że samochód kempingowy Laurie został znaleziony na poboczu odległego i opustoszałego odcinka autostrady Twentynine Palms i,co dziwne, w środku nie było żadnych jej rzeczy osobistych. Renee czuje, że nie ma innego wyjścia, jak zatrudnić detektywów, ponieważ śledztwo policyjne utknęło w martwym punkcie. Wiedzą również, że dwie inne młode kobiety, Mallory Wilcox i Amanda Meyers, zniknęły z tego samego obszaru w podobnych okolicznościach.

Nie minęło dużo czasu, zanim niespodziewanie rodzice Laurie usuwają MAC Investigations ze sprawy. Jessica czuje, że zbliżali się do odkrycia prawdy o trzech zaginionych dziewczynach i nie zamierza się teraz poddawać. To kompulsywny i ekscytujący thriller z mnóstwem akcji, wiarygodną fabułą i obsadą wciągających postaci. Fabuła jest dość zawiła, ponieważ przenosi się między wieloma punktami widzenia, a także zawiera retrospekcje do których przejścia zostały wykonane dość płynnie. 


To była płynnie rozgrywana tajemnica z intrygującymi postaciami i świetnym wyczuciem miejsca, chociaż dla mnie było zbyt wiele wskazówek, aby było oczywiste, co się dzieje przynajmniej w połowie - wolę, aby napięcie trwało do końca, ale zdecydowanie podobało mi się nieoczekiwane zakończenie. Jessica jest twarda, ale współczująca i wystarczająco inteligentna, by zarówno rozwiązać zagadkę, jak i wydostać się z kłopotów bez swojego niewiarygodnego partnera. Chętnie będę kontynuować tę serię, aby przeczytać więcej o jej przygodach.


Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Słowne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz