Kathryn Croft, Powrót

piątek, 9 października 2020Tytuł oryginału: The Last Cry
Data premiery: 30 września 2020 r.
Wydawnictwo: Burda Książki


Farrah i Aidein Conway od lat bezskutecznie starają się o dziecko, każda kolejna ciąża kończy się poronieniem i małżeństwo już traci nadzieję na to, że w ich życiu pojawi się mała istotka. Podejmują decyzję o adopcji, choć Farrah nie do końca jest przekonana do tego pomysłu ale nie mówi nic mężowi, który również był adoptowany. I nagle okazuje się, że Farrah znów jest w ciąży, którą tym razem udaje jej się zdrowo donosić. Małżeństwo wita na świecie upragnioną córkę Kaylę, ale Farrah zdaje się wcale z tego faktu nie cieszyć, a gdy mała kończy trzy miesiące kobieta z niewiadomych przyczyn znika z jej życia. Wszyscy zadają sobie pytanie, jak to możliwe żeby matka porzuciła swoje trzymiesięczne dziecko, tym bardziej, że od lat od nim marzyła?

Dwa lata później Farrah wraca do Londynu i zamieszkuje po jego drugiej części, jeszcze nie wie w jaki sposób ale chce być częścią życia swojej córki. Nawiązuje kontakt z dawną przyjaciółką, a wkrótce także z mężem i jego aktualną partnerką, którzy stopniowo mimo pierwotnej niechęci wpuszczają ją do życia Kayli. Taki scenariusz jest jednak zbyt kolorowy jak na thriller, a tym bardziej autorstwa Croft zatem czekałam na zwrot akcji i się doczekałam. 

Równolegle z aktualnymi wydarzeniami autorka wplata w treść wydarzenia sprzed dwóch lat, które pozwalają poznać nam motywy działania Farrah, choć w żaden sposób jej nie usprawiedliwiają. A wtedy wydarza się coś, co rozdziera serce Farrah na kawałeczki - Kayla zostaje uprowadzona i najprawdopodobniej osobą, która się tego dopuściła jest nowa partnerka Aidena - Nicole. Ale czy na pewno? 

Kathryn Croft od lat mnie zaskakuje, każda kolejna książka tej autorki, po którą sięgam wbija mnie w fotel i nie inaczej było w przypadku Powrotu. Od początku nie ufałam Nicole, wydawało mi się nienaturalne, że nowa partnerka jest tak przychylnie nastawiona do byłej swojego ukochanego i umożliwia jej kontakty z córką. Aiden jednak mnie zaskoczył, naprawdę sądziłam, że to co jest między nim i Farrah po zniknięciu Kayli jest prawdziwe, niemniej później zaskoczył mnie ponownie i tym razem pozytywnie.
Cóż więcej mogę dodać? Powrót to kolejny fenomenalny thriller Kathryn Croft i czuję się zaszczycona mogąc Wam go polecić.


Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Burda Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz