Lisa Grey, We Mgle

sobota, 13 czerwca 2020


Tytuł oryginału: Thin Air
Data premiery: 1 lipca 2020 r.
Wydawnictwo: Burda Książki

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia dowiadujecie się, że od 25 lat jesteście poszukiwani, Wasza mama została brutalnie zamordowana, a Wy - porwani. Dokładnie taka historia spotkała Jessicę Shaw, prywatną detektyw z Nowego Yorku od lat zajmującą się poszukiwaniem zaginionych osób. Jessica otrzymała anonimowego maila z odnośnikiem do strony Lost Angelenos, gdzie widniało zdjęcie zaginionej 25 lat temu Alicii Lavelle - zdjęcie, na którym Jessica rozpoznała siebie. 

Wiedziona ciekawością detektyw dociera do Eagle Rock, gdzie rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, rozpytuje lokalną społeczność i grzebie w odmętach przeszłości nie zdając sobie sprawy z czającego się niebezpieczeństwa. 
Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać odnalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli.
Gdy dwa lata wcześniej niespodziewanie zmarł ojciec Jess, dziewczynie zawalił się cały świat. Teraz jednak odkrywając przeszłość zamordowanej Eleanor Lavelle nie ma już pewności, czy mężczyzna, który ją wychował był jej ojcem. Jeśli nie, to kim? Kim naprawdę był Tony Shaw? Szczerze przyznam, że ten wątek skończył się jak dla mnie w sposób niezwykle satysfakcjonujący. 

We mgle to bardzo przyjemna lektura, przeczytanie tego thrillera zajęło mi mniej niż dwa dni i szczerze będę oczekiwać kolejnych książek Lisy Grey. Bardzo polubiłam Jessicę, bohaterka będąca prawie moją rówieśniczką, która nie ma siana w głowie i nie zachowuje się jak rozhisteryzowane babsko to naprawdę rzadko spotykany okaz! Jednocześnie z prywatnym śledztwem bohaterki śledczy z Los Angeles - detektyw Jason Pryce i detektyw Medina prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa młodej studentki Amy Ong, które w pewnym momencie bardzo ciekawie łączy się z wątkiem Eleanor. 

Dziękuję za egzemplarz wydawnictwu Burda Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz